Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» BYDGOSKI FESTIWAL PIĘKNEGO, GŁOŚNEGO CZYTANIA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

„ IV edycja Bydgoskiego festiwalu pięknego głośnego czytania młodzieży gimnazjalnej
im. Kazimierza Hoffmana”

Statuetka Bydgoskiej Łuczniczki dla Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują:

  • Pan Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy
  • Pani Anna Łukaszewska – Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty
  • Pan Jerzy Zastępowski - Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli
  • Pani Ewa Pronobis-Sosnowska - Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

IV edycja festiwalu pięknego głośnego czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana już na nami. Tytuły mistrzowskie rozdane:

  • MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA GRODU NAD BRDĄ - Kamil Chełminak (Gimnazjum nr 17)
  • WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA - Kamil Tyrakowski (Gimnazjum nr 6 Sportowe, ZS nr 10)
Wyróżnienia przyznano:
  • Edycie Chmielewicz, Gimnazjum OSM II stopnia PZSM,
  • Michalinie Klawińskiej, Gimnazjum nr 35, ZS nr 12
  • Jakubowi Jankowiakowi, Gimnazjum nr 28
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!!!
Prezentacje pięknego czytania oceniała Komisja Konkursowa w składzie : Mieczysław Franaszek - aktor Teatru Polskiego, Hanna Wulert - poetka, instruktor teatralny WOKiS, Katarzyna Bogucka - Express Bydgoski, Izabela Kamasz - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.
Nad całością czuwała Jolanta Niwińska - organizator festiwalu.

16 maja, w Sali Sesyjnej im. Jana Maciaszka Urzędu Miasta, odbył się półfinał festiwalu, do którego przystąpiło 53 uczestników z 22 szkół.
Jury wytypowało 17 finalistów, którzy rywalizować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą.
Finał odbędzie się 23 maja w Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, ul Jagiellońska 9, godzina 10.00.

Do finału zakwalifikowali się:

  1. Łukasz Grzegrzółka - ZS nr 14, Gimnazjum Integracyjne nr 37
  2. Kamil Tyrakowski - ZS nr 10, Gimnazjum nr 6 Sportowe
  3. Michalina Klawińska - ZS nr 12, Gimnazjum nr 35
  4. Michał Rojewski - ZS nr 12, Gimnazjum nr 35
  5. Agnieszka Slosecka - ZS nr 8, Gimnazjum nr 33
  6. Agata Grysiak - ZS nr 18, Gimnazjum nr 12
  7. Kamil Chełminak - Gimnazjum nr 17
  8. Julia Ososko - Zespół Szkół w Dziewierzewie
  9. Marta Piątkowska - Zespół Szkół w Dziewierzewie
  10. Irena Wosicka - Zespół Szkół w Dziewierzewie
  11. Edyta Chmielewicz - Gimnazjum OSM II stopnia PZSM
  12. Dagmara Kurek - Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego
  13. Andrzej Chrzanowski - Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego
  14. Dorota Dadok - ZS nr 9 , Gimnazjum nr 5
  15. Jakub Jankowiak - Gimnazjum nr 28
  16. Martyna Mędlewska - ZSO nr 6 , Gimnazjum nr 50
  17. Agata Lewandowska - ZS nr 25 , Gimnazjum nr 26


plakat

  1. Regulamin Konkursu
  2. Karta zgłoszenia
  3. Teksty:

Powrót