Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» KONKURS

BYDGOSKA ŁUCZNICZKA POKŁONIŁA SIĘ MISTRZOM!

STANISŁAW MARZEC (I Katolickie Gimnazjum im. króla Jana III Sobieskiego),

ROBERT WELZ (Gimnazjum nr 50 przy ZSO nr 6)

MISTRZAMI VI EDYCJI FESTIWALU PIĘKNEGO CZYTANIA GRODU NAD BRDĄ.

Wyróżnienia przyznano: Natalii Pasek (Gimnazjum nr 31), Annie Izabeli Kosmowskiej (Gimnazjum nr 49) i Erykowi Zbrojewskiemu (Gimnazjum Niepubliczne im. Krzysztofa Kolumba). Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy !!!

25 maja, w Sali Sesyjnej im. Jana Maciaszka Urzędu Miasta, odbył się finał festiwalu pięknego czytania. Sala Sesyjna, dotąd kojarzona z przestrzenią miejską i polityczną zabrzmiała słowami uznanych twórców m. in. Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, Bolesława Prusa, Doroty Terakowskiej, Ryszarda Kapuścińskiego, Jerzego Sulimy - Kamińskiego, Stefana Pastuszewskiego, Joanny Szczepkowskiej, Olgi Tokarczuk, Kornela Makuszyńskiego, Sławomira Mrożka. 20 finalistów, rywalizowało o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawowali:

  • Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty - Pani Anna Łukaszewska
  • Prezydent Miasta Bydgoszczy - Pan Rafał Bruski
  • Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy - Pani Ewa Pronobis-Sosnowska

plakatOrganizator festiwalu: Fundacja Bookcrossing.pl. oraz Stowarzyszenie Sympatyków Budowlanki Azymut+

Partnerzy: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Gimnazjum Niepubliczne im. Krzysztofa Kolumba w Bydgoszczy.

Patronaty medialne: Radio PiK, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski.

Projekt został współfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy.

Finaliści VI edycji:

  1. Kinga Dera - Zespół Szkół nr 8, Gimnazjum nr 33
  2. Wiktor Buraczewski - Zespół Szkół nr 23, Gimnazjum nr 34
  3. Robert Welz - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, Gimnazjum nr 50
  4. Oliwia Betyn - Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Września 1939 r.
  5. Stanisław Marzec - I Katolickie Gimnazjum im. króla Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy
  6. Katarzyna Śniegocka - Zespół Szkół nr 29, Gimnazjum nr 59
  7. Paulina Ziółkowska - Zespół Szkół nr 4, Gimnazjum nr 17
  8. Weronika Wiśniewska - Zespół Szkół nr 4, Gimnazjum nr 17
  9. Hanna Szawluk - Zespół Szkół nr 21, Gimnazjum nr 8
  10. Dominika Toboła - Zespół Szkół w Osielsku
  11. Dominika Duszyńska - Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego, Gimnazjum nr 31
  12. Eryk Zbrojewski - Gimnazjum Niepubliczne im. Krzysztofa Kolumba
  13. Natalia Pasek - Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego, Gimnazjum nr 31
  14. Julia Bruska - Gimnazjum nr 1 Żołędowo
  15. Nina Peplińska - Gimnazjum nr 1 Żołędowo
  16. Weronika Olejniczak - Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi
  17. Klaudia Poliwacz - Zespół Szkół nr 25, Gimnazjum nr 58
  18. Dominika Stoczkowska - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, Gimnazjum nr 49
  19. Anna Izabela Kosmowska- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, Gimnazjum nr 49
  20. Irena Wosicka Zespół Szkół w Dziewierzewie
Powrót