Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI 2015

Już po raz szósty bydgoskie uczelnie wyższe (Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki) zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki, który odbywał się w dniach 20-23 maja 2015 roku. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Złap bakcyla nauki" i skierowane było do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Podczas szóstej edycji BFN można było dowiedzieć się jak działają roboty, poznać najciekawsze informacje ze świata roślin i zwierząt, dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie oraz poznać najciekawsze nowinki ze świata techniki. Kryminał, genetyka sądowa, sala operacyjna, prosektorium? to nie wstęp do mrocznego thrillera w klimacie CSI, ale fragment tematów wyjątkowej oferty festiwalowej.

Program festiwalu

Propozycje programowe naszej Biblioteki

Biblioteka zaprosiła wszystkich chętnych m.in. na zajęcia edukacyjne związane tematycznie z Bydgoszczą w ramach Dziecięcej Akademii Czytania Bajek oraz na zajęcia i wystawę pt. "Marian Rejewski - bydgoszczanin, matematyk, kryptolog". Jednakże najwiekszą atrakcją okazały się zajęcia pt. "Szkoła naszych dziadków i pradziadków". W sumie odwiedziły nas 394 osoby. Na kolejny BFN zapraszamy za rok ale w odwiedziny możecie przyjść już dziś.

Powrót