Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» KONKURS

herb województwa kujawsko-pomorskiego logo pedagogicznej biblioteki wojewódzkiej w bydgoszczy

Logo Roku Wolnosci



KONKURS POD PATRONATEM HONOROWYM
MAŁŻONKI PREZYDENTA RP ANNY KOMOROWSKIEJ

“Zaprogramowany na wolność,
czyli jak można, jak trzeba i jak chce się żyć”

19 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta Bydgoszczy odbyła się Gala Wręczenia Nagród w konkursie "Zaprogramowany na wolność, czyli jak można, jak trzeba i jak chce się żyć”, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pod PATRONATEM HONOROWYM MAŁŻONKI PREZYDENTA RP ANNY KOMOROWSKIEJ.

Na konkurs wpłynęły 53 prace uczniów z 26 szkół (gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) województwa kujawsko - pomorskiego.

Cele konkursu

  1. Popularyzacja w środowisku “Roku Ludzi Wolności”.
  2. Przypomnienie bohaterów wydarzeń z najnowszych dziejów Polski, którzy ofiarą życia lub służbą publiczną dowodzili prawa każdego człowieka do wolności.
  3. Propagowanie zasady suwerenności, konstytucjonalizmu i demokracji.
  4. Kształtowanie postaw obywatelskich poprzez kultywowanie pamięci o wybitnych Polakach i przełomowych wydarzeniach.
  5. Rozwijanie kreatywności, wrażliwości i zainteresowań literackich (publicystycznych, dziennikarskich) uczniów.

Prace oceniła Komisja Konkursowa:

  • Prof. dr hab. Dariusz Łukasiewicz - Instytut Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Dr Krzysztof Osiński - Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku – Delegatura IPN w Bydgoszczy
  • Dr Ewa Puls – Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Iwona Rostankowska - nauczyciel konsultant KPCEN w Bydgoszczy
  • Anna Rupińska - nauczyciel konsultant KPCEN w Bydgoszcz
  • Joanna Kosmeja – Portal Pamięć Bydgoszczan - UKW

Na posiedzeniu zamkniętym, w dniu 12 maja 2014 r. oceniono prace konkursowe i wybrano następujących laureatów w dwóch kategoriach:

Gimnazja:
  1. Marta Lange – Zespół Szkół nr 3 Gimnazjum w Sępólnie Krajeńskim
  2. Justyna Droszcz – Gimnazjum nr 1 w Szubinie
  3. Anna Taflińska – Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy
Wyróżnienia:
  • Aleksandra Gąsiorowska – Zespół Szkół Gimnazjum nr 2 w Szubinie
  • Katarzyna Wolska – Gimnazjum nr 1 w Szubinie
  • Matylda Wyciszkiewicz – Zespół Szkół – Gimnazjum w Wojnowie
Szkoły ponadgimnazjalne:
  1. Dobromiła Księska - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie
  2. Magdalena Zając - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim
  3. Dominika Kuczma - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie
Nagrody specjalne Dyrektora Biblioteki:
  • Aleksandra Boniecka - Zespół Szkół w Wąwelnie
  • Katarzyna Chabasińska - Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy
  • Anna Jaruzal - Gimnazjum nr 3 w Nakle
  • Dominik Tomczyński - Gimnazjum nr 3 w Nakle
  • Artur Droszcz - Gimnazjum nr 1 w Szubinie

Laureaci otrzymali nagrody: aparaty fotograficzne, tablety, książki. Zdobywcy pierwszych miejsc zostali również uhonorowani pamiątkowymi wiecznymi piórami, przekazanymi przez Panią Prezydentową Anny Komorowską.
W uroczystości podsumowującej konkurs wzięli udział fundatorzy nagród oraz zaproszeni goście: Senator RP Jan Rulewski, zastępca Prezydenta Bydgoszczy - Elżbieta Rusielewicz, przedstawiciel Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Tadeusz Kierel, wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium w Bydgoszczy - Emilia Balana-Mroczkowska oraz dyrektorzy szkół i placówek z województwa kujawsko - pomorskiego.
Galę uświetnił koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Grzegorza Dudzińskiego.

PISZĄ I MÓWIĄ O NAS:



Powrót