Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» NOC BIBLIOTEK 2016

4 czerwca 2016 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego włączyła się w ogólnopolskie obchody Nocy Bibliotek. Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 i trwała do godz. 20.00.

Na tę okazję przygotowaliśmy różne atrakcje, m.in. wiele tematycznych wystaw, prezentujących zbiory zarówno książkowe, jak i audiowizualne oraz prelekcje – jedna z nich to „Henryk Sienkiewicz i... jego trzy żony”. Wybieraliśmy najciekawszy cytat z twórczości Szekspira i słuchaliśmy prelekcji o jego życiu. Chętni uczestniczyli w warsztatach komputerowych, poznając ciekawe aplikacje internetowe, m.in. jak stworzyć chmurę wyrazów czy w jaki sposób zrobić krótki film ze zdjęć.
W ramach edukacji zdrowotnej przygotowaliśmy Babską Strefę: po raz pierwszy gościliśmy w naszych progach brafitterkę, Basię Wiśniewską i specjalistkę odnowy biologicznej, Dorotę Dacką, które wyjaśniły nam pewne kwestie związane ze zdrowiem i pielęgnacją ciała. Na sam koniec zaprezentowaliśmy filmową inspirację w bibliotece, czyli "Gadające głowy - Kim jesteś? Czego chcesz? Co jest dla ciebie najważniejsze?" z pokazem filmu i dyskusją.
Ciekawym akcentem Nocy Bibliotek była prezentacja Kroniki Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W ten niezwykły wieczór można było wypożyczyć zbiory biblioteczne, a nawet oddać zaległe. Wielu czytelników skorzystało z tej okazji.

Powrót