Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» EUROPEJSKA NOC MUZEÓW 2015

Zakończyła się nasza Noc Muzeów - i śmiało można powiedzieć, że była to jedna z najbardziej udanych imprez tego typu w naszym Muzeum. Nieprzebrane tłumy gości (szacunkowo ok. 400 osób), nie tylko mieszkańców Bydgoszczy ale też przyjezdnych, zwiedzały po wielekroć nasze wystawy. Impreza przerodziła się wydarzenie, gdzie zgodnie bawiły się wszystkie pokolenia, korzystając z dostępnych atrakcji.

Uczestnicy mogli zwiedzać wszystkie ekspozycje muzealne bezpłatnie, jak również zapoznać się z tajnikami kaligrafi oraz pisać piórem.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy pod kierownictwem pani Anny Golz oraz referat Pawła Konkola pt. Rzeczy, których nie wiedzieliśmy o Janie Pawle II.

Zwiedzanie wystawy "Marian Rejewski - genialny bydgoszczanin, matematyk i ktyptolog", uzupełniała możliwość wykorzystania w praktyce symulatora Enigmy.

Podczas dziewiątej edycji Nocy Muzeów, można było zwiedzać wernisaż Dziedzictwo Jana Pawła II przygotowany przy współpracy z Zespołem Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy.

NOC MUZEÓW 2015 - NASZE PROPOZYCJE:

  • „Dziedzictwo Jana Pawła II” – wernisaż z udziałem grupy bydgoskiej z Zespołu Szkół Katolickich. Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy biorącej udział w Światowych Dniach Młodzieży: Sydney i Madryt. Wystawie towarzyszyć będzie prelekcja pana Pawła Konkola pt. „Rzeczy, których nie wiedzieliśmy o Janie Pawle II” (początek godz. 17.00)


  • „Szkoła naszych dziadków i pradziadków” – zapraszamy rodziców z dziećmi do szkoły z okresu dwudziestolecia międzywojennego.


  • „Szkolnictwo w okresie PRL” – wystawa wspomnień dla wszystkich, którzy w tym okresie z tornistrem na plecach wędrowali do szkoły.


  • „Drogi zdobywania zawodu nauczyciela” – wystawa przeznaczona w szczególności dla nauczycieli i osób związanych z oświatą.


  • „Losy bydgoskich nauczycieli w latach 1939 – 1945” - w bieżącym roku przypada 70 rocznica zakończenia II wojny światowej, dlatego zachęcamy do zwiedzenia wystawy dotyczącej życia bydgoszczan w tym okresie.


  • „Marian Rejewski– genialny bydgoszczanin, matematyk i kryptolog” – każda z odwiedzających osób będzie miała możliwość wykorzystać w praktyce symulator Enigmy.


  • „WIRTUALNA NOC W MUZEACH” - prezentacja pt. „Szlaki papieskie” w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej

Powrót