Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

Sępoleńska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy zorganizowała i przeprowadziła IV Dyktando o Pióro Burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Wzięło w nim udział 40 uczniów z gminy Sępólno Krajeńskie - 21 ze szkół podstawowych (klasy IV-VI), 19 z gimnazjów. Byli to przedstawiciele wszystkich szkół z terenu tej gminy i prawie każdej klasy z tych placówek.
W tym roku młodsi uczestnicy Dyktanda pisali o Dniu Adwentowym mającym odbyć się niedługo w Sępólnie Kraj., gimnazjaliści natomiast poznawali zwyczaje chrząszcza o nazwie pływak żółtobrzeżek.

Mistrzem Ortografii Gminy Sępólno Krajeńskie w kategorii szkół podstawowych została Weronika Szreder ze Szkoły Podstawowej w Lutowie. Tytuł wicemistrza wywalczył Karol Senske ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Kraj., trzecia była Julia Lica ze Szkoły Podstawowej w Wałdowie.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Magdalena Nędzołek z Gimnazjum w Wałdowie, druga była Julia Lida z Gimnazjum nr 1 w Sępólnie Kraj., trzecie miejsce zajęła Nina Kurkowska z Gimnazjum nr 3 w Sępólnie Kraj. Uczniowie walczyli o pióro wieczne firmy Parker z wygrawerowanym napisem "Mistrz Ortografii Gminy Sępólno Krajeńskie 2012" oraz o książki, które znalazły się w tym roku na listach bestsellerów literatury dla dzieci i młodzieży, a także cenne słowniki. Nagrody ufundował burmistrz Sępólna Krajeńskiego - Pan Waldemar Stupałkowski. W jury zasiadły znane i cenione w gminie Sępólno Kraj. polonistki – Pani Maria Kryger, Pani Irena Hamerlik-Jaskulska oraz Pani Aleksandra Zawadzka-Tymecka.
Dyktando w tym roku odbyło się w nowoczesnych wnętrzach sępoleńskiego Centrum Aktywności Społecznej. Uczniom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na piątą edycję Dyktanda o Pióro Burmistrza Sępólna Krajeńskiego.

Powrót