Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» 60-LECIE FILII W ŚWIECIU N/WISŁĄ

60-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Świeciu nad Wisłą!

Dnia, 27.11.2012r. w Starostwie Powiatowym w Świeciu odbyła się uroczystość Jubileuszu 60-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy Filia w Świeciu. Wśród zaproszonych gości byli:
Sylwia Sobczak – Naczelnik Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Barbara Studzińska – Wicestarosta Powiatu Świeckiego, Zbigniew Podgórski – Zastępca Burmistrza Świecia, Waldemar Fura – Kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu, Ewa Joachimiak – Dyrektor ZSP w Świeciu, ks. Przemysław Szulc – Dyrektor Szkół Katolickich w Świeciu, Ewa Pronobis-Sosnowska – Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, Maria Klóska kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nakle nad Notecią oraz kierownicy biblioteki Irena Koszowska, Maria Graczyk i pracownicy. Na sali obecna była młodzież – uczestnicy Międzyszkolnego konkursu na prezentację multimedialną „Opowiem Wam o Januszu Korczaku oraz ich opiekunowie. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia Łukasza Porożyńskiego.

W dniu Jubileuszu 60-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Świeciu – 27.11.2012r. wręczyliśmy nagrody, wyróżnienia i podziękowania uczestnikom Międzyszkolnego konkursu na prezentację multimedialną „Opowiem Wam o Januszu Korczaku”. Wpłynęło 17 prac. Ogłoszenie o konkursie zamieściliśmy na stronie gminy świecie www.swiecie.eu, oraz w Gazecie Pomorskiej, miesięczniku Teraz Świecie, Tygodniku Świecie 24.

W kategorii – uczniowie szkół gimnazjalnych:
I miejsce dla Karola Szczepanowskiego – Katolickie Gimnazjum w Świeciu,
II miejsce dla Karoliny Plackowskiej – Gimnazjum nr 2,
III miejsce dla Aleksandra Dunajewskiego – Gimnazjum nr 2

Wyróżnienie:
Dla Natana Klajbora z Gimnazjum w Jeżewie
Dla Huberta Wróbla – Gimnazjum nr 2
W kategorii – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce dla Dawida Karnowskiego – I LO w Świeciu,
II miejsce dla Moniki Dubieli – – I LO w Świeciu,
III miejsce dla Agnieszki Mostowskiej – Akademickie LO w Świeciu

Powrót