Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» TECHNOLOGIA INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNA

Oferta zajęć edukacyjnych z technologii informacyjnej i komunikacyjnej

 • Potrafimy szukać! – zajęcia z wyszukiwania informacji w Internecie
  Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem zajęć jest pokazanie różnych metod wyszukiwania informacji w Internecie oraz kształcenie samodzielnego przeszukiwania zasobów sieci. Lekcja jest przewidziana na jedną godzinę lekcyjną (45 min.) z możliwością jej przedłużenia. Lekcja jest realizowana w maksymalnie 15 – osobowej grupie.


 • Bezpieczeństwo w sieci
  Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. To kontynuacja zajęć zakończonej już ogólnopolskiej kampanii „Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu”. Celem zajęć jest nauczenie młodych ludzi bezpiecznych zachowań w Internecie. Uczniowie zapoznają się, jak zawrzeć internetową przyjaźń, w jaki sposób uniknąć cyberprzemocy, a także jak nie wpaść w uzależnienie od gier komputerowych. Lekcja jest przewidziana na jedną godzinę lekcyjną (45 min.) z możliwością jej przedłużenia.


 • ToonDoo - tworzymy komiks
  Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem zajęć jest nabycie umiejętności pracy z aplikacją pozwalającą stworzyć swój własny komiks oraz wysłać go do znajomych. Lekcja jest przewidziana na jedną godzinę lekcyjną (45 min.) z możliwością jej przedłużenia. Lekcja jest realizowana w maksymalnie 15 – osobowej grupie.


 • Kreowanie awatara w sieci
  Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów. Celem zajęć jest umiejętność zarejestrowania się na stronie z aplikacją VOKI, stworzenia swojego awatara za pomocą dostępnych narzędzi w Internecie, a następnie wysłania go do znajomych. Lekcja jest przewidziana na jedną godzinę lekcyjną (45 min.) z możliwością jej przedłużenia. Lekcja jest realizowana w maksymalnie 15 – osobowej grupie.


 • Fotograficzne opowieści – Photo Story
  Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem zajęć jest umiejętność stworzenia opowieści ze zdjęć w programie Photo Story 3 oraz zapisania historii w postaci pliku z rozszerzeniem .wmv (film ze zdjęć). Lekcja jest przewidziana na dwie godziny lekcyjne (2×45 min.). Zajęcia są realizowane w maksymalnie 15 – osobowej grupie.


 • Robimy zakupy online
  Zajęcia skierowane są do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem zajęć jest poznanie różnych sposobów zakupów w Internecie, możliwych zagrożeń przy zakupach internetowych oraz wskazanie czynników wpływających na podejmowanie decyzji o zakupach online. Lekcja jest przewidziana na jedną godzinę lekcyjną (45 min.) z możliwością jej przedłużenia.


 • Picasa - katalogowanie, przeglądanie, retusz zdjęć
  Zajęcia skierowane są do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem zajęć jest poznanie możliwości programu do katalogowania, przeglądania, retuszu zdjęć – Picasa oraz umiejętność tworzenia prezentacji filmowej i kolaży zdjęć, jak również udostępniania zdjęć w Internecie (Picasa Web Albums). Lekcja jest przewidziana na dwie godziny lekcyjne (2×45 min.) lub w cyklu, składającym się z trzech odrębnych lekcji. Zajęcia są realizowane w maksymalnie 15 – osobowej grupie.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Kontakt: Beata Cieślińska tel. 52 341 30 74

Powrót